Produkty: 15 120
Zobraziť ID verzie

Obuv pre deti - funkčná, pohodlná a odolná, navrhnutá s myšlienkou malých používateľov

Vybrať prvé topánky pre deti nie je žiadna sranda. Koniec koncov ale ani veda. Vyhraďte si čas a poďte sa s nami do toho pustiť. Nesprávne zvolené detské topánky môžu poškodiť nôžky a neskôr spôsobovať aj iné zdravotné problémy. Nohy detí sú doslova mäkšie, pretože obsahujú viac chrupaviek ako kostí, a preto ich nesprávna obuv môže ľahko deformovať.

Detská obuv pre každé ročné obdobie - vyberte si dokonalý model pre svoje dieťa

Pri prvých topánkach pre dieťa je veľmi dôležité, aby podrážka bola čo najtenšia. Niekedy je najlepším riešením barefoot obuv, ktorá dovolí detským chodidlám, členok a lýtkam prirodzene zosilnieť. Tento fakt je veľmi dôležitý pre zdravý vývoj dieťatka. Na druhej strane určitá podpora a fixácia topánky je tiež nevyhnutná. Ak kupujete plné topánky (napríklad botasky), dbajte na to, aké vlastnosti má ich zadná strana, ktorá chodidlo fixuje. Päty topánok by mala byť tuhé a vysoké. S fixáciou pomáha aj zvršok topánky, ktorý bráni tomu, aby sa chodidlo posúvalo. Vždy voľte modely so šnúrkami, zapínaním na suchý zips, alebo iné. Pri výbere nového páru berte do úvahy aj počasie. Na zimu sú pre deti ideálne detské čižmy alebo snehuľky. Na prechodné obdobia by u vás nemali chýbať gumáky, môžete ich vybrať aj v zateplenej variante. Nezabudnite na botasky a tenké plátenky či kecky. Na leto dieťa obujte do pohodlných sandálok s remienkami, ktoré nôžku udržia v stabilnej polohe. Dieťatu sa v nich určite nesmie šmýkať.

Detská obuv - často kladené otázky

Ako zvoliť veľkosť detskej obuvi?

Topánky musia byť vašej dcére alebo synovi dobré nielen na dĺžku, ale aj šírku. O tom, ako vybrať správnu dĺžku, sme vám už hovorili. Obkreslite detskú nôžku na papier, prípadne označte miesto, kam siaha päta a najdlhší prštek a náčrt zmerajte. K výsledku v centimetroch pripočítajte ešte jeden centimeter navyše. Niekedy aj 1,5 centimetra. Ak už dieťa chodí, nechajte ho chvíľu obuté v nových topánkach a uvidíte, ako sa bude cítiť. Vždy stlačte miesto pri prstoch a zhodnoťte, či má dostatok voľného priestoru. Čo sa týka šírky topánky, vyhýbajte sa obuvi so zúženou špičkou. Ideálny je zaguľatený predok topánky, ktorý poskytne prstom dostatok priestoru. Tým predídete kladivkovým prstom, vbočeným palcom, vybočeným malíčkom alebo iným deformáciam chodidla.

Akú detskú obuv kúpiť?

Pre deti sú najlepšie topánky z ľahkých a mäkkých materiálov, aby v nich vydržali aj celé dní. V mäkkej obuvi si detská nožička udrží svoj prirodzený tvar. Ak hľadáte ideálny materiál, odporúčame vám poobzerať sa po modeloch napríklad z prírodnej kože. Tá nohe dovolí dýchať a bráni poteniu, dokonca aj vzniku plesní.

Ako roztiahnuť detskú obuv?

Deti občas rastú prirýchlo. A rovnako aj ich nohy. Na roztiahnutie detských topánok vám môže pomôcť tzv. kopyto, ktoré sa vkladá do topánky po vyzutí. Môžete ho nahradiť aj inou výplňou, ktorá udrží tvar topánky, napríklad starými novinami. Pri rozťahovaní topánky vám pomôžu aj vrecká na ľad a mraznička. Naplňte ich vodou a dôkladne zatvorte. Sáčky vložte do topánky a nasledne obuv spolu s náplňou do mrazničky. Aspoň na noc. Opakujte aj viackrát. Treťou možnosťou je roztiahnuť topánky ich vychodením s hrubými ponožkami.