30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Určenie
Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce vybraným kritériám. Odstráňte niektoré filtre

Obuv pre dievčatá - kvalitné spracovanie pre najmenších používateľov

Na výber topánok pre dievčatká si vyhraďte dostatok času. Je veľmi dôležité, aby obuv pre najmenších bola kvalitná, pohodlná a poskytovala malým nôžkam dostatok opory. Nesprávnymi topánkami sa detské chodidlo môže ľahko zdeformovať a nasledovať budú aj iné zdravotné problémy.

Aká by mala byť dobrá obuv pre dievča?

Pri výbere topánok pre deti by ste do úvahy mali brať niekoľko faktorov. V prvom rade myslite na to, že dieťa behá celý deň. Nechce sa mu sedieť, chce objavovať, skúmať, naháňať sa s rovesníkmi, behať alebo bicyklovať. Topánky by nemali byť príliš ťažké, aby nezaťažovali citlivé detské chodidlá. Zároveň musia poskytovať dostatočnú oporu pätám a priehlavkom nôh. Vždy myslite aj na šírku topánky, ktorá zabezpečí dostatok miesta pre detské prstíky. Príliš úzka obuv môžu zastaviť prietok krvi do prstov. Ak ste už obuv zakúpili, počas nosenia ju nezabudnite pravidelne kontrolovať. Nemala by byť nijako opotrebovaná a mala by detskú nohu držať v správnej polohe. Vyhnite sa noseniu vychodených topánok. Taktiež sledujte aj voľné miesto pri prstoch, aby ste stihli kúpiť väčšie číslo, ak vaša malá opäť podrastie.

Dievčenská obuv - vyberte tú správnu pre zdravé nohy najmenších

Čo všetko by ste mali zohľadniť pri výbere topánok pre dievča? Dáme vám rýchlu radu na začiatok. Výber odštartujte vy. Nájdite kvalitné a bezpečné kúsky, zhodnoťte, či má obuv všetky požadované parametre a následne si vašu malú princeznú nechajte vybrať farbu a design.

  • Dôležitá je okrúhla špička topánky, o ktorej sme písali vyššie.
  • Materiál voľte prírodný, napríklad prírodnú kožu alebo kvalitný textil.Dovolíte tak detskej nôžke dýchať.
  • Vyššie modely, ktoré siahajú až ku členku sú pre deti do 5 rokov najlepšie. Noha je tak viac zafixovaná.
  • Výstelka topánky by mala byť zo savého materiálu, aby bola detská noha v suchu.
  • Do detskej obuvi môžete používať aj vložky na podporu klenby, ale až od veku 5 rokov.
  • Pevná obuv, ktorá sa nedá ohýbať nie je vhodná.

Dievčenská obuv - často kladené otázky

Aká jarná obuv je pre dievča najlepšia?

V našej ponuke dievčenských topánok nájdete obuv na každá ročné obdobie a do každého počasia. Jar občas býva veľmi premenlivá a upršaná. Preto sa mladej princeznej určite zíde jeden pár gumených čižiem, do ktorých sa dajú vložiť aj hrejivé vložky. Na jar sú však ideálne botasky z priedušných materiálov, v ktorých dieťa vydrží behať aj hodiny.

Ako zvoliť správnu veľkosť dievčenskej obuvi?

Ešte pred samotným nákupom zistite veľkosť nohy vášho dieťaťa. Môžete použiť overenú taktiku. K stene priložte čistý papier, na ktorý sa vaša dcéra postaví a vy obkreslíte jej chodidlá. Nezabudnite merať obe nôžky. Päta by mala byť čo najbližšie pri stene. Svoj náčrt odmerajte a pripočítajte k nemu 1 - 1,5 centimetra navyše. Neoľutujete. Detská noha rastie naozaj rýchlo a pri behu a chôdzi sa v topánke hýbe, takže potrebuje dostatok priestoru. Veľkosť vnútornej stielky topánky teda zistite tak, že k dĺžke náčrtu pripočítate nadmerok/rezervu a vyberiete veľkosť z tabuľky od konkrétneho výrobcu. Keď ste presne medzi dvoma veľkosťami, a neviete, či sa prikloniť k väčšej, alebo k menšej veľkosti, zvážte schopnosti dieťaťa. Ak je pri chôdzi ešte neisté, voľte menšiu veľkosť.