30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ produktu
Zateplenie
Produkty: 1 579
Zobraziť ID verzie

Šnurovacie topánky a čižmy pre dievčatá – široký výber farebných modelov na eobuv.sk

Pri výbere obuvi pre dievčatá na bežné dni máte v hlave určite veľa otázok. Vybrať tie drahšie? Sú lepšie šnúrky alebo suchý zips? Poskytne lacný model môjmu dieťaťu dostatok kvality? Poďte s nami vyriešiť každoročnú dilemu. Začnime tým, že je úplne jedno, či zvolíte topánky na šnurovanie, zips alebo nazuváky. Najdôležitejšie je, aby topánky na mäkkých detských chodidlách správne sedeli. Detské nohy nemajú dostatok svalov, preto môžu byť náchylné na hypermobilitu. Pevná a podporná obuv chráni počas rastu a prispieva k správnemu vývoju. Deti rastú naozaj rýchlo a ich chodidlá môžu meniť tvar. Šnurovacie detské topánky sa tak stávajú tým pravým. Pomocou šnúrok prispôsobite šírku každého modelu podľa potreby. Veľkosť nohy dieťaťa kontrolujte pravidelne: do veku 3 rokov jeden až trikrát za mesiac, do 5 rokov aspoň raz za štyri mesiace a neskôr raz za pol roka, až kým noha neprestane rásť.

Nájdite pre svoje dieťa obľúbený a štýlový pár detských topánok na šnurovanie

Najlepšia obuv pre dieťa spĺňa 4 základné vlastnosti: oporu, odolnosť, pohodlnosť a dobre priľnavú podrážku. Topánky musia byť pružné v prednej časti, to znamená, že ich viete ohnúť zatlačením špičky smerom nahor. Mali by sa ohnúť v mieste plosky nohy, ale nie ďalej. Tým sa bude dieťa pri chôdzi odrážať prstami, zatiaľ čo päta ostane stabilná. Dobrá obuv má malý podpätok, ktorý udržiava chodidlo v neutrálnej polohe. Úplne ploché topánky spôsobujú pálenie pri chodení. Ďalším dôležitým faktorom je ľahkosť detskej topánky. Príliš vysoká hmonosť spôsobuje bolesti nôh. Najlepším materiál je koža, pretože umožňuje nohám dýchať a má dlhú životnosť. Vložka alebo stielka musí byť mäkká, pohodlná a vyrobená z materiálu, ktorý odvádza pot a vlhkosť. Ideálne je, ak môžete vložku vybrať a v prípade poteby ju len vymeniť za novú alebo nahradiť ortopedickou vložkou. Ak riešite zapínanie, vyhnite sa nazúvacím modelom. Ideálne sú šnurovacie topánky pre dievčatá alebo suchý zips.

Šnurovacie (zaväzovacie) topánky pre deti - pohodlie pri prvých krôčikoch

Šnurovacie topánky pre dievčatá sú vhodné pre batoľatá a deti v predškolskom veku. Jednak môžete topánku lepšie prispôsobiť nohe dieťata a na druhej strane ho naučíte zaväzovať si šnúrky. Bude to výzva a dobrodružstvo, po ktorom sa vaša malá stane hrdinkou. Väčšina detí nemá dostatočné motorické zručnosti ani koordináciu, aby sa naučili zaväzovať si šnúrky do veku približne 5 rokov. Detské nohy majú rôzny tvar a veľkosť a šnúrky pomáhajú meniť veľkosť alebo tlak podľa toho, ako im noha v konkrétnej obuvi sedí. Ak má dieťa netradičný tvar chodidla, existujú spôsoby, ako si môže zaviazať topánky, aby z nich vyťažilo čo najviac. Rovnako tak sú šnurovacie topánky pre deti skvelé pre úzke chodidla.

Šnurovacie topánky pre dievčatá – Často kladené otázky

Ako naučiť dieťa šnurovať topánky?

Existuje veľa metód, ktoré dieťa naučia viazať si šnúrky. Medzi tie známejšie patria: metóda so zajačikom, metóda s veveričkou alebo šnurovanie topánok v škôlke. Popísali sme ich pre vás v našom článok a pripájame aj videá na zjednodušenie učenia.

Ako si vybrať topánky na šnurovanie pre dievčatá?

Šnurovacie či iné topánky pre dievčatá vyberajte podľa ročného obdobia a správneho čísla. U nás nájdete šnurovacie čižmy, topánky, tenisky a ďalšie.