Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ produktu
Zateplenie
Produkty: 2 894
Zobraziť ID verzie

Čižmy pre dievčatá – pohodlie pri nosení

Jeseň a zima sú náročné obdobia. Hlavne, čo sa obuvi týka. Tá totiž musí byť dostatočne odolná, aby zvládla premenlivé a nepriaznivé počasie. Aj preto je výber čižiem pre dievčatá náročný. Topánky by mali byť zateplené a udržať nohy dieťaťa v teple aj v nulových teplotách a zároveň poskytnúť jeho rastúcim chodidlám maximálne pohodlie pri nosení. Pri výbere sa sústreďte na veľkosť. Čižmy by nemali byť ani malé, ani veľké. Ideálne je siahnuť po takých, ktoré majú dĺžku vložky aspoň o 1,5 až 2 centimetre dlhšiu ako je chodidlo vašej ratolesti. Medzi dôležité vlastnosti patrí aj vodeolnosť. Keďže sú súčasné zimy charakteristické rôznym počasím a daždivé ani snehové dni nie sú žiadnou výnimkou, materiál čižiem pre dievčatá by mal byť nepremokavý. Vhodnou voľbou sú čižmy so známou a overenou Gore-Tex membránou, ktoré ochránia chodidlá vášho dievčatka pred vlhkosťou, ale zároveň zaručia optimálnu priedušnosť. Dôležitým aspektom zimných čižiem je aj podrážka, ktorá by mala byť protišmyková. K celkovému pohodliu prispieva aj typ zapínania. Siahnuť môžete po šnurovacích čižmách, ale tiež po vsuvkách, čižmách na klasický aj suchý zips, sponu alebo po čižmách pre dievčatá s prackou.

Dievčenské čižmy - perfektná obuv na zimu

Čižmy pre mladých od overených a známych značiek ako napríklad Columbia, Adidas, Froddo alebo Sorel nájdete na Eobuv.sk. Zo širokého výberu rôznych strihov a štýlov si jednoducho vyberie každé dievča. Medzi obľúbené detské čižmy patria snehule, ktoré sa vyznačujú nepremokavosťou, tlmia nárazy pri došľape a nohy vášho dieťaťa udržia vďaka kožušine v teple. Snehule prichádzajú v mnohých podobách a veselých aj prírodných odtieňoch. Na svoje si tak prídu milovníčky pastelových farieb aj dievčatá, ktoré oceňujú skôr tmavé alebo neutrálne farby. Snehule zväčša pozostávajú z textilného materiálu alebo kombinácie prírodnej kože a látky. Alternatívou sú čižmy pre mladých vyrobené z kože. Koža môže byť leštená, lakovaná, lícová, zamšová a tiež pokrytá iným materiálom ako je napríklad kožušina. Kožené čižmy sú spoľahlivé, prispôsobia sa chodidlu dieťaťa a majú vodeodolné vlastnosti. Okrem čižiem môžete dať prednosť aj po športových sneakersoch na zimu, farebných gumákoch alebo po trekingových topánkach pre dieťa, ktoré sú vhodné na vychádzky a výlety do prírody.

Detské čižmy - tepelný komfort

Zimné detské čižmy by v prvom rade mali udržať nohy dieťaťa v teple aj v mínusových teplotách. Siahnite preto po zateplených čižmách pre mladých. Vnútro zateplených čižiem často pozostáva zo syntetickej kožušiny, vlny, filcu, kožušinky alebo ich kombinácií, ktoré poskytujú dieťaťu v zime tak dôležitý tepelný komfort. Siahnuť môžete po vysokých čižmách siahajúcich do polovice lýtok alebo po čižmách členkových.

Zateplené čižmy – často kladené otázky

Aké čižmy pre dievča?

Dievčenské čižmy na zimu by mali byť v prvom rade praktické, spoľahlivé a zateplené. Podrážka čižiem musí byť protišmyková a vhodná aj na klzký povrch, ktorý v zime nie je žiadnou výnimkou. Čo sa týka dizajnového prevedenia, ikonické značky na Eobuv ponúkajú širokú škálu rôznych čižiem pre dievčatá, z ktorých si vyberie aj vaše dieťa.

Aké detské čižmy k rifľovým nohaviciam?

K rifľových nohaviciam môžete dopasovať čižmy v športovom aj elegantnom štýle. Šnurovacie aj vsuvky. Kožené aj látkové. Záleží iba na preferenciách.

Ktoré dievčenské zateplené čižmy sú na zimu najlepšie?

Medzi obľúbené dievčenské zateplené čižmy patria čižmy od značiek Gioseppo, Kickers, Primigi a Froddo. Nezaostávajú za nimi ani snehule od značiek Boatilus a Sorel, ktoré sľubujú komfort za každého počasia.