Produkty: 30 549
Zobraziť ID verzie

Dámske topánky - správna obuv, ktorá vyčaruje dobrú náladu

Pohodlné topánky, ktoré perfektne sedia, vám zaručia dobrú náladu a vyčarujú úsmev na tvári aj po dlhej prechádzke či dni strávenom v office. Topánky sú nevyhnutnou súčasťou každého outfitu, pretože ho dopĺňajú a často sú prvým kúskom, ktorý si všimneme. U nás nájdete:

  • jarné topánky
  • dámske zimné topánky a dámske čižmy
  • dámska športová obuv
  • dámske jesenné topánky
Zhromaždili sme pre vás tisíce kúskov od stoviek výrobcov. Pohodlné filtrovanie podľa značky, farby, čísla alebo typu topánky, či materiálu, vám uľahčí hľadanie tých pravých topánok na ďalšiu sezónu.

Topánky pre ženy - nájdite perfektný pár, ktorý doplní váš outfit

Možno vás výber dámskej obuvi online práve neohúril a rozumieme tomu, že to nejde úplne ľahko. Okrem dôkladne odmeranej veľkosti chodidla vám pri výbere topánok na internete pomôžu tieto tipy:

  1. Odmerajte si chodidlo a vyberte správnu veľkosť, vyhnete sa tak pľuzgierom alebo vyskakujúcej päte. Postačí vám čistý papier, stena, pero/ceruzka/fixa a meter alebo pravítko. Postavte sa pätou k stene na papier a pri najdlhšom prste vašej nohy spravte na papier značku. Následne vzdialenosť odmerajte. Pri výbere správnej veľkosti podľa centimetrov nezabudnite prirátať aspoň 5 až 10 milimetrov k výsledku.
  2. Stále myslite aj na to, akú ponožku budete mať v topánkach obutú a kam topánky budete nosiť. Pri bežeckej obuvi kupujete vždy väčšie číslo, ale napríklad pri horských topánkach vyberte o čosi tesnejšiu veľkosť. Lodičky a sandále si zasa obúvate na bosú nohu.
  3. Každá noha môže mať inú veľkosť, a preto odmerajte obe.
  4. Premýšľajte aj nad skúsenosťami z minulosti - topánky na opätku si zvyčajte kupujete v menšom prevedení, pamätáte?
  5. Materiál hrá takisto rolu, pretože topánky z pravej kože sa chodidlu zvyknú prispôsobiť.
  6. Vyberajte z overeného e-shopu s kvalitnými fotkami a podrobným popisom každého modelu, ktorý na webe nájdete. Taktiež si vždy prečítajte obchodné podmienky, aby ste nemali problém s prípadným vrátením tovaru.

Najčastejšie otázky k dámskej obuvi

Akú dámsku obuv nosiť do posilňovne?

Tréningová obuv musí byť kvalitná, pretože vám uľahčí a spríjemní pobyt v posilňovni či na skupinovom cvičení. Aké kritéria musí spĺňať? Topánky do gymu musia byť pevné a odolné, čím podporia vaše kotníky a pätu. Ideálnym variantom budú tenisky so šnúrkami, ktoré budete môcť zatiahnuť alebo uvoľniť podľa potreby. Pri cvičení je veľmi podstatná aj podrážka vašej obuvi. Nemalo by sa vám šmýkať a topánka by mala byť dostatočne pružná. Na správnu veľkosť je potrebné naozaj dbať, ale to sme vysvetlili už vyššie. Ak trpíte problémami s chodidlami, vždy nájdite obuv, ktorá pomáha tento problém pri pohybe minimalizovať a poskytne vám oporu.

Ktoré dámske zimné topánky sú najlepšie?

Pri výbere dámskych topánok na zimu klaďte dôraz na ich kvalitu, zateplenie a nepremokavosť. Keďže zimné topánky sú o čosi drahšie, mali by vám vydržať viacero sezón. Rozhodite sa pre farbu, materiál, obľúbenú značku, prezrite si ponuku a nájdite kúsok, ktorý vám padne do oka.

Ako nosiť dámske členkové topánky?

Záleží, či zvolíte čižmy alebo tenisky. Každopádne väčšinou noste členkové topánky k rovnakým outfitom ako nosíte klasické poltopánky, čižmy alebo tenisky.