30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ zapínania
Šírka topánky
Produkty: 84
Zobraziť ID verzie

Ako vybrať ideálne tenisové topánky?

Tenisové topánky sú špecificky určenou obuvou, ktorá sa používa na hranie tenisu. Podrážka aj všetky náležitosti sú prispôsobené práve hre a povrchu, na ktorom sa hra odohráva. Majú špecifické odpruženie pre dosiahnutie vysokej stability. Zároveň zaručujú ideálny dynamický pohyb počas rýchlej hry na rôznych typoch povrchov. Ako si vybrať tie svoje topánky na tenis a na čo dávať pri výbere pozor?

Tenisové topánky – ktoré si vybrať na dynamickú hru

Vyberať si topánky na šport si vyžaduje vašu plnú pozornosť. Napríklad pri výbere tenisovej obuvi by ste sa mali zamerať na pohodlný priehlavok obuvi a stabilnú pätu. Tenisové topánky by vám mali veľkostne sedieť vo všetkých parametroch a mali by byť pre vás pohodlné. Ak si topánky skúšate, ideálne je vyskúšať si v nich aj niekoľko dynamických pohybov, aby ste mali istotu, že vám sedia. Veľmi dôležité je pri výbere tenisových športových topánok aj klásť dôraz na stabilizáciu chodidiel a tlmenie nárazov. Hlavnú takúto funkciu má podrážka, ktorá by sa mala prispôsobovať konkrétnemu povrchu. Keďže patrí tenis medzi dynamické športy, mali by ste pri výbere dbať na kvalitnú podrážku a odolný zvršok. Tvrdý povrch si vyžaduje odpruženú a pomerne pevnú podrážku, ktorá uľahčí prirodzený pohyb.

Dámske tenisové topánky a typy povrchov

Dámske tenisové topánky sa vyberajú na rovnakom princípe. Môžete ich zohnať v rôznych dizajnových prevedeniach a od mnohých značiek, no zamerajte sa predovšetkým na ich praktickú stránku. Medzi univerzálne voľby patrí tenisová obuv na tvrdé kurty, ktorú využijete aj na antuke alebo tráve. Ak hráte však výlučne len na jednom type povrchu, mali by ste voliť špecifické tenisové topánky.

Tenisové topánky – stabilita na najvyššom leveli

Na tenis je potrebné vyberať si špecifické topánky, najmä kvôli špecifickej podrážke. Napríklad pri antukovej obuvi je typická podrážka so stromčekovým profilom, ktorá je ideálna práve na priľnavosť vzhľadom na antukový povrch. All-Court je obuv na tvrdý povrch, ktorá sa môže používať na všetky povrchy a dokáže sa dobre prispôsobiť dynamickej hre vnútri aj vonku. Stabilita tenisovej obuvi je kľúčová, pretože vďaka tejto vlastnosti dokážu takéto topánky pohlcovať vibrácie a tým chrániť pohybový aparát. Rovnako pomáhajú aj eliminovať chyby v technike hry, vďaka čomu vám umožňujú veľmi rýchlo sa posúvať, čo sa týka kvality vašej hry.

Tenisové topánky – často kladené otázky

Ktoré tenisové topánky si vybrať?

Tenisové topánky si vyberajte podľa povrchu, na ktorom najčastejšie hrávate. Ak striedate jednotlivé povrchy, prípadne hráte len príležitostne dobre je voliť model All-Court. Pre začiatočníkov je tiež vhodné voliť stabilnejšie modely, ktoré im pomôžu rýchlo pracovať na ich technike.

Ktorá podrážka tenisovej obuvi bude najpohodlnejšia?

Dámske športové tenisky na tenis sú pohodlnejšie vo verzii na trávu alebo antuku, pretože v tomto prípade nemusí byť podrážka pevná a tvrdá. Tenisové topánky na tvrdý povrch musia mať špecifickú podrážku, ktorá dokáže ochrániť nohy a celý váš pohybový aparát aj pri dynamickej hre.

Akú tenisovú obuv kúpiť pre dostatočné odpruženie?

Mäkšie tenisové topánky sú šetrnejšie pre naše kolená a členky. Tvrdšie sú výhodnejšie vtedy ak chcete cítiť každý pohyb. Najlepšie je vyskúšať obidva modely, no nezabúdajte, že aj odpruženie sa odvíja práve od povrchu, na ktorom hráte. Vyberajte si teda najmä podľa typu povrchu a jeho tvrdosti.