100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Nastaviteľná veľkosť
Typ ložiska
Produkty: 23
Zobraziť ID verzie

Dámske kolieskové korčule - alternatíva ku športovým inline kolieskovým korčuliam

Dámske kolieskové korčule môžu mať kolieska umiestnené na pravej a ľavej strane od stredu vašich chodidiel alebo za sebou. Kolieska umiestnené po stranách sľubujú vyššiu stabilitu a bezpečnosť, aj preto sa stal tento typ dámskych kolieskových korčúľ pre dospelých alternatívou ku športovým korčuliam. Ide teda o skvelé dámske kolieskové korčule pre začiatočníkov. Nielenže totiž menej namáhajú svaly, ale umožnia vám lepšie udržať rovnováhu či jazdiť pomalšie. Športové kolieskové korčule nazývané tiež inline korčule sú na druhej strane pohodlnejšie v zatáčkach a pri prekonávaní prekážok. Užšie kolieska vám umožnia vyššiu presnosť pri jazde. Sú vhodnou voľbou na vyššie rýchlosti a väčšie vzdialenosti. Siahnuť môžete aj po dámskych krasokorčuliarskych kolieskových korčuliach, ktoré sa radia medzi inline športové korčule.

Dámske kolieskové korčule pre dospelých - stabilná a bezpečná jazda

Pri výbere dámskych kolieskových korčúľ pre dospelých by ste mali zvážiť hneď niekoľko parametrov, ktoré sa postarajú o stabilnú aj bezpečnú jazdu. V prvom rade je dobre zamerať sa na kvalitné ložiská, ktoré sú udávané stupnicou ABEC od 1 až 9, pričom vyššie čísla prezentujú vyššiu kvalitu. Ak sa teda na korčuliach chystáte jazdiť často, investujte do kvalitnejších ložísk, ktoré sa vám odmenia tichou a plynulou prevádzkou. Rovnako dôležité sú aj kolieska na dámskych kolieskových korčuliach pre dospelých, ktorých rozmery sa zvyčajne pohybujú na škále od 44 do 110 mm. Menšie kolieska sú pomalšie, zatiaľ čo väčšie kolieska sú rýchlejšie a kladú pri jazde menší odpor. Rovnako sa dokážu popasovať s nerovnosťami v teréne o niečo lepšie. Väčšie kolieska sú ale zároveň menej stabilné, preto by začiatočníci a mierne pokročilí korčuliari mali radšej uprednostniť menšie až stredne veľké kolieska. Okrem veľkosti sa pri kolieskach rieši tiež tvrdosť pohybujúca sa v rozmedzí 74A až 100 A. Mäkšie kolieska sú vhodné pre začínajúcich korčuliarov, vyznačujú sa vyššou priľnavosťou a dokážu absorbovať nerovnosti. Za danými parametrami nezaostáva ani kvalitná konštrukcia topánky, výška či tuhosť rámu, ktorá poskytne vašim členkom potrebnú stabilitu. Kolieskové korčule by mali rovnako disponovať kvalitnou brzdou a sedieť vám veľkostne.

Retro dámske kolieskové korčule - návrat do detstva

Retro dámske kolieskové korčule sú dokonalou voľbou pre ženy, ktoré sa neboja hravých dizajnov a farieb. Vďaka nim ukážete svojho slobodného ducha, sebavedomie a navrátite sa do detských čias. Retro dámske kolieskové korčule prichádzajú v mnohých farebných prevedeniach, medzi ktorými dominujú pastelové odtiene ako zelená, modrá, dúhové farby, kvetované vzory, zvieracie motívy alebo geometrické dizajny. Medzi obľúbené sa radia tiež ružové dámske kolieskové korčule, ktoré pôsobia dievčensky. Retro dámske kolieskové korčule zvyčajne disponujú štyrmi kolieskami, ktoré sú umiestnené po stranách.

Kolieskové korčule a kolieskové korčule – často kladené otázky:

Dámske kolieskové korčule – kde kúpiť?

Vyberte si štýlové dámske kolieskové korčule na Eobuv.sk. Kvalitné prevedenie, overené značky a rôzne hravé farebné prevedenia, ktoré zaručene potešia každú ženu. Navyše, korčule môžete bezplatne vrátiť až do 100 dní v prípade, že vám veľkostne, štýlovo alebo inak nesadnú.

Dámske kolieskové korčule – ktoré si vybrať?

Môžete siahnuť po kolieskových korčuliach inline, ktoré majú športový charakter. Sú vhodnejšie na outdoorové korčuľovanie a rýchlu jazdu. Alternatívu predstavujú retro dámske kolieskové korčule, ktoré vám zas sľúbia stabilitu. Z dizajnových prevedení si je tiež z čoho vyberať - z tradičných jednoduchých farieb, ako sú napríklad dámske čierne kolieskové korčule aj z retro vzorov.