100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Golfové topánky – najdôležitejší kus oblečenia na golfovom ihrisku

Nájdenie tých najlepších topánok na golf je dôležité, pretože tvoria základ vášho švihu, a 18 jamiek je zvyčajne minimálne trojhodinová prechádzka, ktorá dá zabrať každým nohám. Ženy ako také chcú, aby topánky poskytovali pohodlie a stabilitu, no rovnako tiež musia vyzerať skvele. Keďže spoločnosti neustále posúvajú hranice inovácií dámskych golfových topánok, dobrou správou je, že vďaka najnovším technológiám vám tie najlepšie dámske golfové topánky padnú ako uliate ihneď po ich vybalení z krabice. Mäkká koža, priedušné vložky s penovým odpružením, alebo vodeodolný systém, ktorý vaše nohy udrží v suchu, sú len niektoré z vlastností, ktoré zaručujú pohodlné nosenie týchto topánok. Najlepšie golfové topánky sú veľmi obľúbené aj preto, že vám nielen poskytujú stabilitu a trakciu počas celého roka, ale vyhovujú aj dnešnému rýchlo sa meniacemu životnému štýlu. Môžete ich tak nosiť na ihrisku i v pohodlí domova. S rôznymi vzormi a farbami, z ktorých si v súčasnosti môžete vybrať rozhodne existuje pár, ktorý sa hodí ku každému outfitu a osobnosti.

Dámske golfové topánky – profesionálna obuv pre profesionálnu golfistku

Keď sa rozhodnete pre hranie golfu, môžete ľahko minúť stovky alebo dokonca tisíce eur na vybavenie ešte predtým, než vôbec odpálite golfovú loptičku. Jednou z golfových položiek na zozname, ktoré rozhodnete budete potrebovať bez ohľadu na to, či ste začiatočníčka alebo profesionál, sú kvalitné golfové topánky. Golfové topánky až na výnimku niektorých exkluzívnejších golfových ihrísk nie sú povinné. Ak ste však na greene už strávili nejaký ten čas, a na tom akým spôsobom odpálite loptičku vám skutočne záleží, potrebujete profesionálne topánky, ktoré vám pomôžu váš výkon vylepšiť.

Topánky na golf – stabilné, pohodlné a priľnavé

Golfové topánky sú špeciálne navrhnuté tak, aby vám poskytli stabilitu, rovnováhu a flexibilitu počas celého golfového švihu. Ak sa vám totiž počas švihového pohybu šmýka, je ťažké dosiahnuť dobrý kontakt s golfovou loptičkou, a následne je ešte ťažšie odpáliť loptičku dobre. Ak šviháte golfovou palicou naboso, všimnete si, že ho sprevádza oveľa viac pohybu vašich nôh, ako ste si možno mysleli. Z tohto dôvodu, čím väčšiu stabilitu vám môže topánka poskytnúť, tým lepšie. Väčšina golfových topánok má zabudované stabilizátory pozdĺž vnútorných klenieb, ktoré pomáhajú zabrániť posúvaniu chodidiel doprava a doľava. Súčasťou golfovej topánky sú však často aj hroty, vďaka ktorým sa vám nešmykne ani na mokrom alebo nerovnom trávniku. Golfisti často hrajú v nepravidelnom, kopcovitom teréne, a tak potrebujú topánky, ktoré sú pružné a flexibilné. Iné typy atletickej obuvi, ako sú topánky na futbal, basketbal alebo bejzbal, sú vyrobené tak, aby držali nohu a členok hráča na jednom mieste. Golf si ale vyžaduje v tomto smere trochu pružnosti. Tieto topánky sú tiež stavané tak, aby boli maximálne pohodlné. Ak totiž odohráte 18 jamiek a prejdete ihrisko, môžete počas jednej hry prejsť šesť až desať kilometrov. S ohľadom na túto skutočnosť, potrebujete golfové topánky, ktoré sú pohodlné na chôdzu na dlhé vzdialenosti, umožnia vašej nohe aspoň trochu dýchať, a sú vodotesné. Kľúčovým faktorom pri rozhodovaní o tom, aké topánky si kúpiť je aj ich priľnavosť.

Dámske golfové topánky – Často kladené otázky

Aké golfové topánky si zvoliť?

Pokiaľ s golfom iba začínate, pravdepodobne si vystačíte s klasickými teniskami. Ak sa už golfu venujete nejaký ten čas, rozhodne investujte do kvalitných golfových topánok, ktoré vám zaručia lepší výkon, stabilitu i pohodlie. Dbajte na správnu veľkosť a strih, pamätajte, že správne golfové topánky by mali byť priľnavé. Skúste napríklad golfové topánky značky Nike.

Kde si môžete kúpiť golfové topánky?

Vaše nové dámske golfové topánky si môžete kúpiť napríklad na Eobuv.sk, kde si môžete vybrať zo širokého sortimentu rôznych populárnych značiek. Stačí sa tak už len rozhodnúť na základe vášho vkusu a preferencii.