100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Basketbalová obuv - farebné, prémiové značkové modely pre športových nadšencov

Basketbal je hra zameraná na rýchlosť, skákanie, obratnosť. Aj keď tento šport spájame viac s mužským svetom, basket je hra rozšírená aj medzi ženami. Počas tréningov a zápasov by ste sa v prvom rade mali cítit bezpečne, v dobrej kondícii a energicky. Práve k tomu vám môže pomôcť výber správnej dámskej basketbalovej obuvi. Takmer väčšinu basketbalovej obuvi nájdete k dispozícii aj v dámskych veľkostiach. Radi vám poradíme s výberom, keďže u nás nájdete všetko od farebnej basketbalovej obuvi až po klasické kúsky a priekopníkov v topánkach určených na basketbal. Základným kameňom úspešnej hry je basketbalová obuv s troma kritériami: opora členka, odpruženie a trakcia.

Dámska basketbalová obuv - bezpečnosť počas najnáročnejších hier

Dámska obuv na basketbal musí zvyšovať vašu bezpečnosť pri hre a zlepšovať športové výkony. Začnite výberom výšky topánky, resp. jej časti, ktorá siaha k členku. Väčšinou existujú tri výšky tenisiek - vysoké, stredné a nízke. Vysoká basketbalová obuv zakrýva celý členok. Je ťažšia a ideálna pre štýl ústredných hráčiek v krúžku protivníkov a pre útočníkov. Poskytuje ochranu proti nárazom a ochranu členku, ktorá podporuje neustále skákanie a rýchle reakcie potrebné pri blokovaním striel. Topánky so stredne vysokým členkom podporujú všestranný výkon a vlastnosti ideálne pre malé útočníčky a strieľajúce obrankyne v jadrovej zóne. Členok týchto hráčiek je chránený, ale zároveň je posilnený výskok, obratnosť a výbušnosť. Nízka členková obuv je najlepšia pre rýchle hráčky, ktoré potrebujú rýchle reakcie a pohyblivosť členkov. Tieto topánky sú vhodné pre rozohrávačky a strieľajúce obrankyne, ktoré behajú hore-dole a podporujú útok.

Basketbalová obuv pre ženy - nájdite si svoj obľúbený pár v širokej ponuke eobuv.sk

Odpruženie basketbalovej obuvi pre ženy je základom pohodlia. Pri výbere dostatočného odpruženia dbajte na výšku podrážky. Ak je príliš vysoká, budete mať pri hre horšiu stabilitu, nebudete dostatočne cítiť ihrisko pod nohami. Naopak nízka podrážka nechráni pri nárazoch. Ochrana pri dopadoch závisí aj od materiálu medzipodrážky, ktorý by nemal byť príliš mäkký = nízka reaktívnosť, ale ani príliš tvrdý= nechráni pre nárazmi. Vždy zvážte aj tretí faktor, ktorým je priľňavosť. Dámska basketbalová obuv musí priľnúť k podlahe, ale zároveň vám poskytnúť dostatočnú slobodu pri pohyboch. Vždy zvážte, kde basketbal hráte - trakcia vnútorných a vonkajších topánok sa líši. Vnútorná obuv je relatívne mäkká a viac priľňavá. Vonkajšia obuv má tvrdú podrážku, ktorá je odolná voči drsným kurtom. Výber nesprávneho typu vedie k množstvu pošmyknutí, alebo k žiadnej odolnosti. Tiež je dôležitý aj vzor gumy, ktorý určuje, aká je priľnavosť topánky. Aby mala obuv lepšiu priľnavosť, trakčný vzor by mal byť viacsmerný. Viacrozmernosť znamená, že vzor siaha do všetkých smerov. Takéto vzory podporujú obratnosť.

Dámska basketbalová obuv - často kladené otázky

Kde sa dá kúpiť basketbalová obuv?

Topánky na basketbal si môžete vybrať u nás, na eobuv.sk. Prezrite si ponuku od obľúbených výrobcov a pohodlne si vyfiltrujte, aké vlastnosti chcete, aby obuv mala, čím si vytvoríte ponuku na mieru.

Aké basketbalové topánky pre ženy?

Pri výbere dámskej basketbalovej obuvi zvážte 3 základné vlastnosti topánky. Dôležitá je výška členku, odpruženie a trakcia podrážky, ktorá je odlišná pre vnútorné a vonkajšie ihriská.