Produkty: 194
Zobraziť ID verzie

Dámske elegantné poltopánky na každý deň, aj pre špeciálne príležitosti

Trendy v dámskej obuvi sa neustále menia. V súčasnosti si veľkú popularitu získali poltopánky. Obuv pôvodne používaná na vonkajšie prechádzky, vznikla v Írsku počas 16. storočia. Topánky najskôr boli určené len pre mužov, pričom sa nezvykli nosiť formálne. Dnes si však opäť našli cestu na svetlo módy a prinášajú so sebou nádych modernosti, ale aj tradície. Vylepšujú celkový vzhľad outfitu, preto sú vyhľadávaným doplnkom k večerným šatám, či kostýmom na pracovné konferencie. Ich materiál zabezpečuje pohodlnosť a tak si ich môžete obuť aj na neformálne príležitosti, pokojne k rifliam a tričku.

Poltopánky s originálnym vzhľadom a vysokou kvalitou materiálu

Dámske poltopánky majú nízke podpätky a vyrábajú sa buď z pravej kože, alebo z vysokokvalitnej imitácie kože. Najznámejším aspektom tradičných poltopánok, sú perforácie na rôznych miestach. Je to vlastne vzor dekoratívnych otvorov. Typ poltopánok, ktorý väčšina žien uprednostňuje, sú takzvané „Oxfordské“. Sú veľmi flexibilné môžete ich prispôsobiť k rôznym typom oblečenia. Ženy si ich prekvapivo nezvyknú skombinovať so šatami, ale s nohavicami a košeľou. Medzi najobľúbenejšie farby dámskych poltopánok patrí čierna, odtiene hnedej, prípadne kombinácia čiernej s bielou. V zásade však neexistujú žiadne obmedzenia farieb, ktoré by ste nemohli skombinovať so svojimi šatami.

Komfort v dámskych topánkach na podpätkoch

V minulosti nosili bohatí aristokrati topánky na skoro až 50 centimetrovej platforme. Z tohto druhu obuvi sa údajne vyvinuli dnes známe topánky na podpätkoch. Ich špička býva uzatvorená, alebo otvorená. Na prvý pohľad sa síce môžu zdať nekomfortné, no na trhu je veľa topánok s podpätkami, ktoré sú ako elegantné, tak aj pohodlné. Príkladom sú hrubé podpätky – hmotnosť sa rozloží na ich šírku, čo zaručí väčšiu úľavu pre Vaše členky. Rovnakú vlastnosť majú aj topánky na hrubej platforme, či topánky s nižším podpätkom. Voľba farby je len na Vás, ale nikdy nič nepokazíte elegantnou čiernou, alebo výraznou červenou. Ich nosenie so sebou prináša veľa výhod. Budete sa v nich javiť vyššia, zvýrazňujú nohy, hruď aj zadok. Do akéhokoľvek typu oblečenia vnášajú pôvab.

Často kladené otázky

S akým oblečením nosiť poltopánky?

Inšpirujte sa pánskym formálnym oblečením. Nohavice a košeľu sa nebojte skombinovať s dámskou bundou, alebo kabátom – dodá to vzhľadu moderný nádych. Rifle, obtiahnutá sukňa, či šaty sú tiež u žien obľúbené možnosti.

Ako si vybrať správne poltopánky?

Poltopánky sa hodia ku každému druhu oblečenia. Na výber máte zo širokého spektra farieb a tvarov, ktoré sa hodia k Vášmu šatníku. Ak máte radi tradičnosť, zvoľte si typické kožené poltopánky s ozdobnými perforáciami, čiernej, alebo hnedej farby.

Aké topánky na podpätkoch sa hodia k šatám?

Pre zvýraznenie postavy si vyberte topánky s vysokým podpätkom a šaty, ktoré vám odhalia nohy. Ak budete v topánkach tráviť dlhší čas, zvoľte si čo možno najnižšie podpätky pre väčšie pohodlie.