Produkty: 200
Zobraziť ID verzie

Dámske gumáky - ideálna voľba do daždivého počasia

Gumáky sa niekedy vyrábali ako lacná obuv pre bežných ľudí. Nosievali ich najmä deti, ktoré tak mohli tráviť čas von aj v daždivom počasí. Dnes však na trhu nájdete tak širokú ponuku gumákov, že určite nájdete aspoň jeden pár aj pre seba. Predtým než si svoje gumáky zaobstaráte, odpovedzte si na základné otázky, vďaka ktorým budete vedieť, ktoré si vybrať.

  • Využitie topánok: Ako často a kam budete gumáky nosiť?
  • Správna veľkosť: Aký máte obvod lýtka a dĺžku chodidla?
  • Druhy čižiem: Aký typ gumákov vám bude najviac vyhovovať?
  • Uprednostňujete minimalistický dizajn, módne farby alebo tradičný vidiecky štýl?
Ak chcete gumáky len na prechádzky so psom v daždi, postačia vám úplne obyčajné, cenovo dostupné kúsky, v ktorých sa budete cítiť pohodlne. Pri správnej starostlivosti vám poslúžia aj niekoľko rokov. Nemusíte do nich investovať stovky eur. Na druhej strane, ak túžite po tom, aby sa gumáky stali súčasťou vašich jarných a jesenných outfitov a plánujete ich nosiť denne, vyberte si z kvalitných a odolných topánok. Nepoškriabu sa, sú štýlové a pohodlné. Nezabudnite tiež zvážiť, v akom ročnom období budete gumáky používať. Guma môže mať rôznu hrúbku a vy ju môžete doplniť aj rôznymi hrejivými vložkami. V zime by mali byť topánky o niečo väčšie, aby ste si mohli obuť hrubšiu ponožku.

Dámske topánky do dažďa - minimalistický dizajn pre tých najnáročnejších

Vyberte si gumáky u nás! Pýtate sa prečo? Máme pre vás nachystané štýlové gumové čižmy, ktoré od tých bežných ani nerozoznáte. Samozrejmosťou je aj pestrý výber farieb (od neutrálnych až po výrazné) a vzorov. Svoj botník môžete pokojne potešiť aj viacerými designmi. Živšie na jar, neutrálnejšie na jeseň. Farebnými gumákmi v sychravom počasí tak nezlepšíte náladu iba sebe, ale rozžiarite aj ulice, ktorými budete prechádzať. Je vášmu srdcu bližšia praktickosť a to, že máte neutrálnu obuv, ktorú ľahko zladíte ku všetkému potrebnému? Potom vám odporúčame vyberať z čiernych, zelených, tmavomodrých, bordových kúskov.

Nízke dámske gumáky - módny trend jari a jesene

Gumáky u nás nájdete v štyroch prevedeniach, na základe ich výšky, teda toho, kam vám budú siahať:

  • Dĺžka po kolená - odporúčame ľuďom, ktorí majú úzke lýtka, inak by ste sa nemuseli cítiť pohodlne.
  • Výška ku kolenám, príp. nad koleno - pokiaľ nosievate gumáky na ľahké túry, do lesa a podobne, tento typ určite oceníte. Ochráni vás totiž nielen pred vlhkosťou a blatom, ale aj pred konármi a ďalšimi lesnými nástrahami.
  • Dĺžka do polovice lýtok - ak máte širšie lýtka, nemusíte zúfať, máme modely samozrejme aj pre vás. Vyberajte z kúskov, ktoré siahajú po spodnú časť lýtok. Táto dĺžka je praktická na nosenie aj počas letných festivalov.
  • Dĺžka po členky - je skvelá na bežné nosenie a menej daždivé dni. Do blatistého počasia neodporúčame.

Ženské gumáky - často kladené otázky

Kde kúpiť dámske gumáky?

Dámske gumáky kúpite aj u nás z pohodlia domova. Než si sadnete za počítač alebo telefón, premyslite si vlastnosti, ktoré by vaše nové gumáky mali mať. Ušetrite takto čas.

Ktoré dámske čižmy do dažďa si vybrať: čierne alebo farebné?

Záleží len a len na vás. Ak nosíte výraznejšie outfity, voľte obuv v neutrálnych farbách a naopak. Pokiaľ chcete gumáky nosiť aj počas bežných dní, laďte ich s outfitmi rovnako ako každé iné topánky.

S čím nosiť dámske gumáky?

Vďaka modernému prevedeniu dnešných dámskych gumákov ich môžete nosiť naozaj s čímkoľvek. Presne tak ako iné zimné alebo prechodné čižmy. Elegantné modely si môžete vziať do práce ku kabátom, ostatné zasa k legínam alebo na túru.