30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Zateplenie
Typ zapínania
Produkty: 919
Zobraziť ID verzie

Dámske turistické topánky – aké topánky sú najpohodlnejšie na horskú turistiku?

Či už ste ostrieľaná turistka alebo ste vo svete horskej turistiky nováčikom, každý vie, že kľúčom k tomu, aby ste si užili nádherný výhľad z vrcholov hôr sú správne topánky. Pokiaľ si totiž zvolíte nekvalitnú alebo nevhodnú obuv, neriskujete iba stratu vášho pohodlia, alebo počas niekoľkohodinovej túry rôznymi klzkými terénmi sa veľmi jednoducho môžete aj zraniť. So stovkami rôznych značiek dámskej turistickej obuvi, ktoré sľubujú stále novú úroveň pohodlia v súčasnosti už nie je problém nájsť tie správne. Ideálnou voľbou na dlhé túry alebo viacdňové výlety sú stále turistické topánky ponúkajúce extra podporu v okolí členku, odolnejšiu konštrukciu a stabilnejšie podrážky. Najpohodlnejšie dámske turistické topánky sú preto tie, v ktorých sa vám dobre chodí, poskytujú vašej nohe dostatočnú oporu, a nie sú príliš ťažké. Výber vašich topánok rozhodne nepodceňujte – sú jedným z najdôležitejších súčastí turistického vybavenia a častokrát sú nevyhnutné pre vašu bezpečnosť a pohodlie počas túry. Myslite aj na počasie a ročné obdobie, pokiaľ sa na túru vydáte v lete, v zateplených dámskych topánkach sa pravdepodobne veľmi pohodlne cítiť nebudete. Zateplené a nepremokavé topánky, ktoré udržia vaše nohy v teple a v suchu aj v tých najdrsnejších podmienkach, sú vhodné na jesennú a zimnú turistiku, zatiaľ čo tie priedušné a protišmykové sa hodia na všetky druhy výletov do prírody bez ohľadu na to, či ste zbehlá turistka alebo začiatočníčka.

Topánky do hôr – pohodlné riešenie pre víkendový pobyt s priateľmi

Topánky do hôr však nie sú výhradne určené na vysokohorskú turistiku. Pokiaľ plánujete víkendový pobyt v lese s vašimi priateľmi alebo rodinou, využijete ich rovnako efektívne. Udržia vás v suchu a v bezpečí v akomkoľvek skalnatom a lesnom teréne, takže sa nemusíte báť vyraziť na prechádzku kamkoľvek budete chcieť.

Dámske turistické topánky – všestranná outdoorová obuv

V závislosti od toho, koho sa pýtate, môže turistika znamenať čokoľvek, od 20-minútovej prechádzky v lese až po týždňový trek cez Alpy, a preto v podstate neexistujú tie najlepšie turistické topánky pre ženy. Niektoré topánky vyzerajú a pôsobia ako tenisky, iné sú vyrobené z jemnej kože a majú dostatočnú priľnavosť na to, aby zvládli aj tie najnáročnejšie túry. Variabilita a všestrannosť v oblasti dámskych turistických topánok tak v dnešnej dobe osloví každého – dámy, ktoré preferujú minimalizmus; náročné batôžkárky, a dokonca aj dámy, ktoré sa pre trekking nenarodili. Z týchto topánok sa rokmi stala univerzálna outdoorová obuv, ktorú môžete využiť rovnako v meste ako aj v prírode.

Dámske turistické topánky – často kladené otázky

Ako nosiť dámske turistické topánky?

Dámske turistické topánky by vám nemali byť príliš voľné, no nemali by ste ich ani priveľmi uťahovať. Mali by ste mať pocit, že na nohách nič nemáte, a chôdza v nich by mala byť pohodlná. Pre väčšie pohodlie do vašich topánok zvoľte aj teplé vysoké ponožky.

Ako zaviazať turistické topánky?

Turistické topánky môžete viazať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pre ten najpoužívanejší, ktorý zabezpečí podporu vášmu členku omotajte konce šnúrok okolo seba, ako by ste ich chceli zaviazať, ale šnúrky zatiaľ neuťahujte. Potom omotajte šnúrky okolo seba druhýkrát a následne konce šnúrok pevne utiahnite. Konce šnúrok buď zaistite okolo ďalších šnúrkových háčikov, aby ste mohli pokračovať v šnurovaní, alebo zaviažte bežnou mašľou. A ak ste vyskúšali viacero štýlov šnurovania a stále sa vám zdá, že turistické topánky sú nepohodlné, možno budete musieť zvoliť inú turistickú obuv.