Produkty: 789
Zobraziť ID verzie

Dámske baleríny - praktická voľba na jar a leto

Balerínky pochádzajú z Francúzska a sú inšpirované jemným štýlom obuvi na balet. Sú ľahké a pružné, pričom chodidlu poskytujú dostatok voľnosti, ale zároveň aj pohodlia. Ich špička je obvykle zaoblená a charakteristická je pri nich tenká podrážka. Balerínky sedia ku širokej škále jarných a letných outfitov. Sú jednoduchým, elegantným a nadčasovým kúskom v šatníkoch mnohých žien. Poradíme vám, ako balerínky nosiť a ktoré sú pre vás ideálne. Vďaka balerínkam vyzerajú ženské nohy veľmi elegantné a je len málo príležitostí, na ktoré sa táto obuv nehodí.

Čierne baleríny - záruka pohodlia na dennej báze aj do práce

Balerínky môžete nosiť k sukniam, k nohaviciam, šatám aj kraťasom. Pokiaľ ide o nosenie balerínok so sukňami, najlepšou voľbou sú jednoznačne voľné midi sukne! Ak máte na sebe sukňu neutrálnej farby, pri výbere topánok buďte odvážná, stavte na žiarivú farbu alebo potlač. Náš tip: Za nás určite odporúčame mať, okrem iného, aspoň jeden pár čiernych balerínok, ktoré si obujete ku každého outfitu. A viete ako to chodí… Čiernou nič nepokazíte a ľahko ju skombinujete s akýmikoľvek farbami, či už tými letnými alebo viac zemitými a neutrálnymi.

Kožené baleríny - nadčasová voľba ideálna pre každú príležitosť

Ak v práci, alebo aj mimo office, túžite vyzerať vždy elegantne a profesionálne, určite si zaobastarajte pár kožených balerínok. Kvalitné balerínky v neutrálnych odtieňoch u nás nájdete vyrobené z kvalitnej kože alebo aj jej ekologickej varianty. Pri nosení kostýmov voľte jednoduchosť a sofistikovanosť, ktorou sú napríklad klasické kožené čierne balerínky.

Dámske kožené baleríny - najčastejšie otázky

S čím nosiť kožené baleríny?

Kožené balerínky môžete nosiť naozaj s čímkoľvek. Doplnia váš voľnočasový, ale aj pracovný outfit. Vyzerajú pekne ku kostýmovým nohaviciam, džínsam, sukniam i šatám. Pokiaľ potrebujete pár centrimetrov navyše, voľte kožené balerínky s platformou a verte, že vaše chodidlá sa vám odvďačia.

Ako zvoliť veľkosť dámskej baleríniek?

Správnou veľkosťou sa vyhnete úrazom a pľuzgierom. Postačí vám čistý papier, stena, pero/ceruzka/fixa a meter alebo pravítko. Postavte sa pätou k stene na papier a pri najdlhšom prste vašej nohy spravte značku. Následne odmerajte vzdialenosť od hrany papiera až po značku. Pri výbere správnej veľkosti podľa centimetrov nezabudnite prirátať aspoň 5 až 10 milimetrov k výsledku. Každá noha môže mať inú veľkosť, a preto odmerajte obe. Vždy premýšľajte aj nad skúsenosťami z minulosti - topánky na opätku si zvyčajte kupujete v menšom prevedení, pamätáte? Materiál hrá takisto rolu, pretože topánky z ppravej kože sa chodidlu zvyknú prispôsobiť.

Ktoré baleríny budú ladiť s džínsami?

Počas chladnejších dní si k balerinkám môžete obliecť aj džíny. Dôležité je, aby ste odhalili aspoň kotníky. Pekne tak zvýraznite celé nohy a dodáte im ženskosť. Balerínky voľte vo vašom obľúbenom farebnom tóne podľa toho, aký máte zvyšok outfitu. Je tu však jedna vec, na ktorú by ste si mali dávať pozor. Príliš nízka obuv s dlhými nohavicami môže občas opticky skrátiť vaše nohy. Ak teda nechcete vyzerať nižšia, tento model radšej vynechajte.