Žiadne produkty s týmito filtrami

Ak chcete zobraziť viac produktov, skúste odstrániť niektoré alebo všetky filtre.

Pánska skejtová obuv: vyťažte maximum z výhod skejtovej obuvi

Skejtová obuv sa používa častejšie, než si myslíte. Možno ste takéto topánky sami vlastnili bez toho, aby ste si to uvedomovali. Topánky na skateboard môžu vyzerať štýlovo, elegantne a ak sa pozriete bližšie, zistíte, že majú špecifický dizajn. Čím sa skejtové topánky odlišujú od ostatných?

Skejtová obuv - dokonalé tlmenie nárazov a priľnavosť

Správna pánska skejtová obuv je vyrobená tak, aby poskytovala skejterom ochranu a výstuž na účelných miestach. Chodidlá bývajú vystavené aktivitám, ktoré zahŕňajú rôzne manévre, vrátane skokov a sált. Preto by ich obuv mala byť pevná, odolná voči nárazom a s dlhou životnosťou. Materiály používané pri výrobe tejto obuvi sú ľahké, priľnavé, priedušné a zamerané na technickú jazdu. Keď vstúpite do kamenného, alebo internetového obchodu s obuvou, uvidíte, že existujú skejtové topánky s nízkym, stredným a vysokým profilom. Zatiaľ čo stredná výška topánky slúži na podporu nôh, vysoká skejtová obuv ponúka najväčšiu ochranu členku, ale môže obmedzovať vaše pohyby a pôsobiť robustne. Rovnako ako výška, aj konštrukcia podrážky v konečnom dôsledku závisí od vašich preferencií.

Topánky na skateboarding - ochrana nôh počas manipulácie so skejtom

Existujú dva druhy konštrukcie podrážky pre skateboardovú obuv. Prvá je z vulkanizovanej gumy, zatiaľ čo druhá sa nazýva „Cupsole“. Nepozerajte sa však len na vzhľad alebo štýl topánok, ale zvážte tvar a veľkosť svojich nôh. Všetci máme rozdielne nohy a preto vám jeden typ konštrukcie podrážky môže vyhovovať lepšie, ako ten druhý. Vulkanizovaná podrážka má plochý tvar, ktorý na skateboarde funguje ideálne. Je dostatočne pružná na pozemné triky a technické pohyby. Podrážka je odolná - je to preto, že guma sa kvôli pružnosti a pevnosti zahrieva, aby priľnula k vrchnej časti topánky. Podrážka Cupsole poskytuje potrebnú ochranu chodidla a členku. V porovnaní s vulkanizovanou podrážkou, ktorá má len klasickú gumovú spodnú časť, sa táto podrážka zdá byť bezpečnejšia na používanie. Pevnejší materiál však môže spôsobiť slabší pocit kontaktu medzi chodidlami a skateboardom.

Cyklistická skejtová obuv - na každodennú chôdzu a tréning

Vlastnosti skejtovej obuvi sa dajú efektívne využiť aj na bežnú prechádzku, tréning, či na bicyklovanie. Cyklistická skejtová obuv ponúka množstvo výhod a pozdvihne vašu jazdu na novú úroveň, pričom zvýši vašu sebadôveru na trasách. Tvrdá a pevná podrážka udržuje nohu v jednej rovine s pedálmi a zabraňuje ohýbanie nohy pri jazde. Trvanlivosť je ďalšou pozitívnou vlastnosťou pánskej skejtovej obuvi, využitej pri cyklistike. Pedále bicykla často ničia bežnú obuv, preto je potrebné investovať do páru topánok, s dlhou životnosťou.

Skejtová obuv – často kladené otázky

Kde kúpiť obuv na skejtovanie?

Obuv na skejtovanie sa dá nájsť v rôznych obchodov s obuvou. My odporúčame stránku eobuv.sk, kde nájdete kvalitné kúsky s vhodnými vlastnosťami tohto druhu topánok.

Aké skejtové topánky zvoliť?

Výber skejtovej obuvi závisí od veľkosti vašej nohy, spôsobu chôdze a v neposlednom rade od podrážky. Porovnajte si vlastnosti vulkanizovanej gumy a Cupsole, aby ste zistili, ktorý z týchto typov je ideálny pre vás.

Skejtové topánky - ako sa zaväzujú?

Topánky na skateboard sa musia šnurovať inak, ako bežné tenisky, aby sa minimalizovalo riziko pretrhnutia šnúrok alebo ich zachytenia o skateboard. Keď pri zaväzovaní šnúrky prejdú cez posledné očká navrchu, neurobíte mašličku, ale vytvoríte hrčky tesne pri každej z dvoch dierok. Prebytočná dĺžka šnúrok sa na konci odstrihne, aby neprekážala.